Dates for your Diary…..

Dates for your diary   (updated accordingly)

June

Wednesday 7  KS1 Football Tournament @ Spurs Training Ground

Wednesday 7  Chestnut Class Junior Citizens programme

Wednesday 7  Sycamore Class to Enfield LTC 1.30pm

Wednesday 7 PA Meeting 8pm in Hazel Class

Thursday 8 Orange Class assembly 9am

Thursday 8 Yrs 3 and 4 Partnership Sports at Grange Park School 9.30am start-THIS EVENT HAS NOW BEEN REARRANGED DUE TO POLLING

Thursday 8      Oak Class Junior Citizens programme

Friday 9 Sycamore Class Junior Citizens programme

Monday 12  Boys Cricket Tournament @ Edmonton CC 12.30 – 4.pm

Tuesday 13 Lime and Rowan Classes visit to Fishers Green, Lee Valley

Wednesday 14 Cedar visit to Fishers Green, Lee Valley

Wednesday 14 Oak Class to Enfield LTC

Thursday 15 Rowan Class assembly 9am

Thursday 15  Yr 5 & 6 Girls Football Tournament @ Spurs Training Ground

Friday 16 Yrs 5 and 6 Partnership Sports at Grange Park School 9.30am start

Friday 16 Non Uniform day for Summer Fete donations

Tuesday 20 Yr 3 trip to Walton on the Naze

Tuesday 20 Yr 1 Multi Skills ast Grange Park School

Tuesday 20 Yr 6 Cricket match at De Bohun Shool 3.15pm leave

Wednesday 21 District Sports ( further information to follow)

Wednesday 21 Chestnut to Enfield LTC

Wednesday 21   PA Meeting 8pm in Hazel Class

Thursday 22 Lime Class assembly 9am

Friday 23 PA Five a side tournament for summer fete 3pm

Sunday 25 Summer Fete

Tuesday 27 Year 3/4 Partnership Sports at Grange Park 9.30am start

Tuesday 27 Yrs 5/6 Football Festival at Spurs training ground 1.3pm

Wednesday 28 Sycamore Class to Enfield LTC

Thursday 29 Cedar Class assembly

Thursday 29 Yr 1 visit to Paradise Park

Thursday 29 Yr 2 Partnership Sports at Grange Park School, 9.30am start

Thursday 29 Yr 3/4 Football Festival at Spurs training ground 1-3pm

July

Monday 3 Sports Day Plan A( Weather dependant) KS1 9.30am / KS2 1.40pm

Wednesday 5 Yrs 5/6 Rounders tournament at Grange Park School. 3pm start

Wednesday 5 Oak class to Enfield LTC

Thursday 6 Sports Day Plan B ( If Monday doesn’t happen!) KS1 9.30am / KS2 1.40pm

Thursday 6 Hawthorn Class assembly 9am

Friday 7  School Reports sent home

Tuesday 11 Yr 6 Production (further info to follow)

Wednesday 12 Chestnut Class to LTC

Wednesday 12 Yr 6 Production (further info to follow)

Wednesday 12         Class swap day

Thursday 13 Holly Class assembly 9am

Thursday 13 Yr 5 Folk Festival at Forty Hall 10.30am 2.30pm

Thursday 13 Yr 6 Production (further info to follow)

Monday 17 School celebration evening for parents 3.30-5pm

Wednesday 19 Yr 6 Leavers Day

Thursday 20 Yrs 5 and 6 Partnership Swimming Gala at Southgate Pool 9.30am start

Thursday 20 Yr 6 Disco 7-9pm ( Hall)

Friday 21 Yr 6 Leavers Assembly 9am – Yr 6 Parents invited

Friday 21 End of Term school closes at 2pm